Barvy pro razítka Sprinter Marking

Sprinter Marking nabízí širokou škálu typů průmyslových značkovacích barev, které vyhovují řadě požadavků zákazníků. Některé z běžnějších typů a barev jsou popsány a znázorněny níže.

Běžné typy inkoustů

Rychle schnoucí / pigmentované:

Toto je nejběžnější inkoust používaný pro většinu aplikací pro průmyslové značení. Doba schnutí se měří na jednu až dvě sekundy na neporézních površích a rychlejší na porézních površích. Inkoust je silně pigmentovaný, aby poskytoval snadno čitelnou značení na světlém i tmavém pozadí. Pigmentové inkousty nabízejí lepší chemickou a mechanickou odolnost než inkoustové barvy. Inkoustové pojivo je na bázi alkoholu. To umožňuje velmi rychlé zasychání na porézních i neporézních površích. Pigmentované inkousty zasychají rychleji než inkoustové barvy. Pigmentované inkousty vyžadují k rovnoměrnému rozptýlení pigmentů v roztoku třepání. To by mělo být prováděno pokaždé před použitím. Je nabízeno několik různých druhů. Tyto inkousty jsou hořlavé a je třeba s nimi zacházet v souladu s doporučeními v bezpečnostním listu.

Vodou rozpustné barvy:

Toto je inkoust pro průmyslové značení na vodní bázi. Obvykle se používá v aplikacích, kde bude později značení odstraněno. Některé třídy jsou pigmentované a jiné jsou na základě barviva. Tyto inkousty jsou nehořlavé a nejsou nebezpečné.

Ostatní:

Pro pneumatická razítka lze použít mnoho typů inkoustu, mimo jiné:

  • UV neviditelné inkousty
  • Inkousty pro značení potravin a potravinářských výrobků
  • Tiskařské značkovací barvy
  • Inkousty schválené USDA
  • Inkousty schválené společností MIL Spec, pro další podrobnosti se nás kontaktujte

Inkoust pro značení jsou k dispozici v balení 7 ml a 15 ml lahvičkách

Běžné barvy inkoustu

Barvy uvedené v galerii níže jsou reprezentativní pro samotnou barvu inkoustu. Když se inkoust nanáší na různé typy a barvy povrchů, barva se do určité míry změní. Ne všechny barvy jsou dostupné ve všech stupních.
Všechny nabízené inkousty mají bezpečnostní list materiálu (MSDS), který podrobně popisuje postupy bezpečného skladování a manipulace. Bezpečnostní listy jsou k dispozici v sekci Ke stažení.

Barevná škála

© 2021 Dílna, spol. s.r.o.